Turbo kit

prostě všechno, co je tak trochu off-topic
Uživatelský avatar
raddy
user
Příspěvky: 4812
Registrován: 05.10.2004, 11:19
Bydliště: Piešťany, Slovensko

Příspěvek od raddy » 24.02.2005, 14:18

Tomik píše:Koukal jsem na to turbo a k cemu je Compressor Trim a Turbine Housing?
cas ktory venujes vyhladaniu mojho clanku na tuto temu tu nafore bude len zlomkom casu ktroy som ja venoval napisaniou toho clanku:))
Inak ta GT28BB je fakt dobra, ak mas prachy, tak skus snad tu....

Uživatelský avatar
Martin_534
user
Příspěvky: 5420
Registrován: 07.07.2005, 09:20
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin_534 » 24.02.2005, 15:12

raddy píše:za zvody neusetris, 300k je na seriove moc. Na GT28 musis kupit drahy cip a jediny o ktorom viem je robeny na z32AFM, takze ta este skasnem za jeho upravu hehehehe:) Pokial si este priratas ca16de saciu vacku, tak nabeh bude asi rovnaky, ale to je vec vkusu. Nezabudni ze GT28BB stoji okolo 700GBP ak sa nemylim, co je kapanek rozdiel oproti 360USD za T3....ale ako vravim, je to vec vkusu a penazi....
samoz?ejm?, že s GT28 to vyjde celkov? daleko dráž, ale líp to pojede :-) a když už to d?lat tak si myslím, že se vyplatí pár pen?z p?iplatit ... doufám, že se do toho v nejbližších letech pustím :-)

Tomik

Příspěvek od Tomik » 24.02.2005, 15:17

Tak zkusim jeste jeden trapnej dotaz :O)
To Raddy: ten cip co by byl od Tebe souvysi s tim Compressor Trim a Turbine Housing? Musi byt nejaky konkretni nebo to je burt.
A tim uz teda pro zatim prestanu otravovat :O)

Uživatelský avatar
raddy
user
Příspěvky: 4812
Registrován: 05.10.2004, 11:19
Bydliště: Piešťany, Slovensko

Příspěvek od raddy » 24.02.2005, 15:50

Tomik píše:Tak zkusim jeste jeden trapnej dotaz :O)
To Raddy: ten cip co by byl od Tebe souvysi s tim Compressor Trim a Turbine Housing? Musi byt nejaky konkretni nebo to je burt.
A tim uz teda pro zatim prestanu otravovat :O)
vsetko suvysi so vsetkym a prasok na utesnenie chladica suvyss s upchatim vodneho chladenia turba, takze aj trim a AR ma suvys s cipom. Najdi si ten moj clanok, precitaj si ho a aj prispevky k nemu.Kedze zijeme vo svete kompromisov, treba zvolit trim a hlave AR rozumne a potom to bude dobre fungovat s mojim cipom.Nie je to ale len otazka cipu, ale aj celkoveho spravania sa turba....

Tomik

Příspěvek od Tomik » 24.02.2005, 16:14

To Raddy: Tak koukam ze to z Tebe proste nedostanu :O)) :D Pochop ze nejaky ty cary mary v grafech mi nic nereknou pac jsem proste tupej (nekdo rozumi vdolkam a nekdo zase holkam). Jedimy co me muze pomoct je presne nadiktovany seznam veci co mam koupit :oops:

Uživatelský avatar
Martin_534
user
Příspěvky: 5420
Registrován: 07.07.2005, 09:20
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin_534 » 24.02.2005, 17:30

Tomik píše:To Raddy: Tak koukam ze to z Tebe proste nedostanu :O)) :D Pochop ze nejaky ty cary mary v grafech mi nic nereknou pac jsem proste tupej (nekdo rozumi vdolkam a nekdo zase holkam). Jedimy co me muze pomoct je presne nadiktovany seznam veci co mam koupit :oops:
dy? ti ho už raddy napsal :-)
když budeš mít jiný parametry turba, tak ti bude dávat jiný množství vzduchu v jinejch otá?kách a je k tomu pot?eba nastavit zapalování a dodávku paliva a to d?lá ten "?ip" ... stejn? se všichni jednou sejdeme u programovatelnejch ?ídících jednotek :-)

Návštěvník

Re: Turbo kit

Příspěvek od Návštěvník » 24.02.2005, 18:11

Anonymous píše:Cus bus jsem neznalec a tak se musim zeptat odborniku :O) Je todle dobry??? http://cgi.ebay.com/ebaymotors/ws/eBayI ... gory=33742

Dikes za odpo :O)
V tech státech se ale mají, takovej nášup a za hubi?ku i kdyby to šlo na 2-násobek tak je to stále levné :o

Tomik

Příspěvek od Tomik » 25.02.2005, 06:53

To Martin: Mas recht Raddy mi to vsechno pekne napsal za coz mu mockrat dekuji.
To Raddy: Diiikeeeeeees :lol:
To Martin: Az na jednu malinkou drobnost u toho turba nevim Compressor Trim a Turbine Housing, podle ceny co napsal Raddy by se to dalo odhadnout na zakladni konfiguraci, ale preci jen bych mel radsi jistotu ze je to tak nez to objednam a pak zjistim ze mam neco blbyho.

Uživatelský avatar
raddy
user
Příspěvky: 4812
Registrován: 05.10.2004, 11:19
Bydliště: Piešťany, Slovensko

Příspěvek od raddy » 25.02.2005, 08:07

Ach, ja raz umriem pri pisani tych istych prispevkov po x-ty krat.V mojom clanku nie su nijake grafy, je tam vysvetlenie AR a trim a debata k tomu.Kedze som venoval hodne vela casu aby som napisal seriu clankov k tejto problematike, mam nechut to pisat zakazdym znova. Objednaj si nasledovnu konfiguraciu:
compressor trim: 60
turbine AR: 0.48
internal wastegate
tato konfiguracia bude fungovat s mojim cipom

budes potrebovat prerobit olej a vodu do turba, napojenie vyfuku do turba a trochu sa pohrat s uchytenim turba, kedze je vacsie ako T-25-28 a samozrejme vyrobit prirubu na zvody.

Tomik

Příspěvek od Tomik » 25.02.2005, 08:19

Nemas prosim nejaky fotky toho jak a co bude za potrebi predelat, popr nejaky veci kolem toho napr. tu prirubu, svody...?

idanow
user
Příspěvky: 418
Registrován: 14.10.2004, 08:36
Bydliště: malacky, sk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od idanow » 25.02.2005, 08:34

sorry, ze sa zamiesam do debaty, ale uz mi to neda.
Tomik, podla tvojich dotazov by som povedal, ze mas tri moznosti:
1) zabudnut na nejake upravy
2) zverit to niekomu, kto sa tym zivi
3) studovat vsetko, co tu uz bolo popisane, comu nerozumies, hladat na internete, zasa studovat atd. potom prid na zraz, kde si obzries upravy nazivo, a potom sa rozhodnut, co vlastne chces s tym svojim spravit.

nesnazim sa rypat ani utocit na teba, chapem ta, vsetci tu sme zacinali....
ale musim si zastat Raddyho, ktory uz vazne popisal vela clankov o vsetkom moznom a myslim, ze dost zrozumitelne, kedze vacsinu som aj ja pochopil ;)

Uživatelský avatar
raddy
user
Příspěvky: 4812
Registrován: 05.10.2004, 11:19
Bydliště: Piešťany, Slovensko

Příspěvek od raddy » 25.02.2005, 08:42

Tomik píše:Nemas prosim nejaky fotky toho jak a co bude za potrebi predelat, popr nejaky veci kolem toho napr. tu prirubu, svody...?
fotky nemam,ale dobry mechanik ti to urobi. budes potrebovat vyrobit nove privody na olej a vodu, to znamena medene trubky a tie priechodzie tlakove sroby,to nie je ziadny problem, na mieste uvidis ako to treba spravit.
Dalej bude treba vyrobit novu prirubu medzi zvody a turbo, kedze T3 ma inu prirubu.Ked budes mat turbo, treba si to pomerat a dat vyrezat s kvalitnej ocele a hlavne dost hrube a navarit to na zvody (zvody su liatinove, takze skuseny zvarac)
dalej je treba vyrobit prirubu na vyfuk a downpipe a navarit to na zvysok vyfukoveho potrubia. To je vsetko co sa tyka turba.Myslim ze v Cechach to uz niekdo robil. Dalej budes potrebovat urobit medzichladic, to uz ma skoro kazdy, skus si najst niekoho s fora co to ma a je blizko teba a chod si to pozriet. Na to turbo ti doporucujem Sprintera, on je z Brna a ma to spravene, tam by si si to mohol ist pozriet nez kupis turbo....

Uživatelský avatar
raddy
user
Příspěvky: 4812
Registrován: 05.10.2004, 11:19
Bydliště: Piešťany, Slovensko

Příspěvek od raddy » 25.02.2005, 08:43

Tomik píše:Nemas prosim nejaky fotky toho jak a co bude za potrebi predelat, popr nejaky veci kolem toho napr. tu prirubu, svody...?
fotky nemam,ale dobry mechanik ti to urobi. budes potrebovat vyrobit nove privody na olej a vodu, to znamena medene trubky a tie priechodzie tlakove sroby,to nie je ziadny problem, na mieste uvidis ako to treba spravit.
Dalej bude treba vyrobit novu prirubu medzi zvody a turbo, kedze T3 ma inu prirubu.Ked budes mat turbo, treba si to pomerat a dat vyrezat s kvalitnej ocele a hlavne dost hrube a navarit to na zvody (zvody su liatinove, takze skuseny zvarac)
dalej je treba vyrobit prirubu na vyfuk a downpipe a navarit to na zvysok vyfukoveho potrubia. To je vsetko co sa tyka turba.Myslim ze v Cechach to uz niekdo robil. Dalej budes potrebovat urobit medzichladic, to uz ma skoro kazdy, skus si najst niekoho s fora co to ma a je blizko teba a chod si to pozriet. Na to turbo ti doporucujem Sprintera, on je z Brna a ma to spravene, tam by si si to mohol ist pozriet nez kupis turbo....

Tomik

Příspěvek od Tomik » 25.02.2005, 08:47

Ja vim ja vim ja vim ale to jsem celej ja proste se do toho musim vrtat, chci tomu jednou taky rozumet a nebejt porad jen tupej ridic :) A kdyz se v tom budu vrtat a porad nekoho z vas otravovat tak se do toho snad dostanu :) Uz jsem to zkousel na skodovce, bohuzel ta uz od ty doby nejezdila tak jsem ji musel prodat :D

Tomik

Příspěvek od Tomik » 25.02.2005, 08:49

To Raddy: OK super diky mooc

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 86 hostů