NISTUNE

prostě všechno, co je tak trochu off-topic
Odpovědět
Uživatelský avatar
Kentoya
user
Příspěvky: 6609
Registrován: 10.09.2005, 21:12
Bydliště: Brno

Re: NISTUNE

Příspěvek od Kentoya » 05.07.2009, 22:45

a k té mapě z31 no je to šestivál a k šestiválům jsem napsal hodnotu okolo 500hp, že se dá naladit pěkně, dále to už také není ono jako u čtyřválu nad 300hp

ale jde naladit víc jak na CAčku tak na VGčku to nevyvracím

jen se mi líbí jak jsi založil téma nistune aby jsi si ulevil svému egu a stejně tu nějak nevidím rady pro pomoc s naladěním, či ohledně ladění, nebo jen čisté teorie jestli koupit desku 1 a kde a co stojí a přes koho objednat, a za kolik to komu naladíš, jestli koupit lambdu od inovate nebo třeba plx, a proč ne třeba od někoho jiného, prostě která má nejrychlejší odezvu a zároven s ní nistune pracuje, já mám už vybráno kterou lambdu a které egt si koupím, takže to není pro mě důležité co napíšeš, ale určitě pro ostatní to je, a místo aby jsi ostatním poradil tak však víš, jinak určitě nechci aby jsi psál svoje know how to na forum nepatří

jinak je pěkné napostovat mapy od někoho jiného co se komu podařilo, to je jako kdybych já postoval ohledně motoru od mobyho, všimni si že povětšinou když se bavím o motorech, tak píšu o vlastních zkušenostech, takže jestli chceš postovat výsledky z ladění pomocí nistune, bylo by dobré kdyby ty výsledky byly od tebe, a ne teorie či praxe od jiných, to jen tak na závěr na zamyšlení, protože k čemu mi je že někdo dokáže na takový či makový prut s takovým navijákem chytit takovou makovou rybu, když o tom můžu akorát mluvit a sám chytím jen mřenku

Uživatelský avatar
Kentoya
user
Příspěvky: 6609
Registrován: 10.09.2005, 21:12
Bydliště: Brno

Re: NISTUNE

Příspěvek od Kentoya » 05.07.2009, 23:04

jo a čistě teoreticky pokud by se to dalo spočítat, zkus mi to s bukym dát dohromady
je to jen otázka není v tom navážení

čistě teoreticky když vezmu bukynu, má tam nistune na nějaký výkon, nějaká kola která likviduje, protože hrabe a bude kupovat druhá kola

jaký by byl rozdíl v ceně kdyby použil standalone ecu s nastavením maximálního prokluzu a nechal si ty kola co má

nehledím ted na výsledné časy, ty se dají odhadnout jen teoreticky a můj odhad je že by ho vyšlo levněji nechat kola co má a standalone s prokluzem a měl by asi či možná i lepší časy

jde mi jen o to že jsem podobnou otázku řešil s klukama co ladí auta pro svoji s12 s VG motorem a neměli jednotný názor, tak kdyby to šlo spočítat tak prosím o výsledky, pokud se to nedá spočítat tak se na to vybodni, jediné co nespočítáme jsou časy které by byly lepší, to se dá jen odhadnout

dík

Uživatelský avatar
milfoi
user
Příspěvky: 163
Registrován: 26.10.2008, 17:56
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: NISTUNE

Příspěvek od milfoi » 05.07.2009, 23:16

KONKRETNĚ 200SX s13 Dík
servis notebooků
http://www.forcomp.cz

Uživatelský avatar
Kentoya
user
Příspěvky: 6609
Registrován: 10.09.2005, 21:12
Bydliště: Brno

Re: NISTUNE

Příspěvek od Kentoya » 05.07.2009, 23:36

vmille píše:Podle me uroven elektroniky v 80 letech byla nekde jinde nez je ted. Kluci co ladi u nas bugynu na rallycross maji daleko novejsi ECU a stejne ted prechazeni na Magneti Mareli, proste jim nestaci rozliseni. Seriova ECU je vyvyjena na seriovy vykon (vetsina aut se neprodava jako zavodni special) a nizke naklady. Nissan je na tom asi lip, graf z bugyny ma velky vykonovy propad v nizkych otackach a neda se s tim nic delat protoze jednotka ma velky krok otacek. Jinak maximalni vykon je pekny, ale stalo to nekolik dnu na brzde.Podle grafu se doladuje palivo a predezapal, jde videt jestli se zvedl nebo snizil vykon, moment. Nemam nic proti ladeni na silnici sam to taky delam ale nikdy memuzu dosahnout perfektnich vysledku. V 6000 zmenim trosku AFR, predzapal ale nemam sanci poznat jestli se zmeni vykon. Auto pojede pekne ale vykonova krivka se bude vlnit jak uzovka.
Kdyby S13 8-bitova ECU byla tak dobra a rychla daval by ji nissan i do R35 (to je spatny priklad, mela by plno prace s vykreslovanim vsech tech infomaci na displej a na rizeni motoru uz by nezbylo).

300ZX se delalo od 1989 do 2000 v roce 1994 8bit nahradil 16bit.

Ja se nechci hadat, jsou to moje postrehy dofam ze prinosne. Dnesni ECU jsou nekde jinde nez pred 25 lety.
radku prosím tě a kolik ti kluci mají ten maximální výkon a kolik políček pro otáčky že jim nestačí lepší ecu jako máme v nissanu a musí přejít na magnetti mareli, když raddy tvrdí že naše ECU stačí bohatě na výkony okolo 500hp, protože zde koukám že je praxe (u tvého příspěvku) a u raddyho těžké teorie, v podstatě to co jsi napsal, tvrdí všichni profesionální ladiči u mě v okolí, jediný raddy vypadá že je buď lepší ladič, nebo tomu nerozumí, to ať posoudí ostatní

všiml jsem si tohoto příspěvku až nyní a jsem rád, že nejsem jediný kdo tvrdí to co tvrdím a o to více mě těší, že je to od člověka co se točí okolo brzdy a taky komunikuje s profesionály, ne jen s teoretikama s minimální praxí jako jsem např prozatím já 8)

Uživatelský avatar
blázen
user
Příspěvky: 12264
Registrován: 19.03.2005, 17:57
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: NISTUNE

Příspěvek od blázen » 06.07.2009, 08:44

já nechápu proč by nefungovalo nistune s 500hp na 1,8l motoru
superb 2004 1,9tdi chiped.. brzy k prodeji..

na dvoukilo seženu vše,vlastně skoro vše :-k
prodej ND nissan sunny 1,8gti B12
GO motorů CA18DET etc..
kontaktovat:736460675 0-24hod

Uživatelský avatar
milonovo
user
Příspěvky: 722
Registrován: 05.10.2004, 20:37
Bydliště: Kolín

Re: NISTUNE

Příspěvek od milonovo » 06.07.2009, 14:04

Teda hoši,tohle je kultura,běžte si občas bouchnout do pyltle,nebo vyhonit ptáka,takovýho testosteronu není ani v pátek večer na vesnický tancovačce :lol: K tý debatě nemám moc co říct,ale Franto,já třeba dělám cejej život v hospodě a do teďka jsem nepochopil,co tam ty vožralý dementi každej den dokola řešej.A ve snu by mě nenapadlo,ty jejich teorie někde aplikovat.Tím nechci říct,že o tom nic nevíš,ale je zbytečný psát něco za někoho,kdo toho sám není schopen,nebo nechce.Pokud je dopředu jasný,že se neshodnete,proč nevystydnete a nevyserete se na to?Oba dva jste tady tomu foru byly přínosem jako málokdo,ale to snad neznamená,že ho teď budete zasírat,když jste se proti tomu předtím tak stavěli.
Co takhle změna adminů?

Uživatelský avatar
Kentoya
user
Příspěvky: 6609
Registrován: 10.09.2005, 21:12
Bydliště: Brno

Re: NISTUNE

Příspěvek od Kentoya » 06.07.2009, 15:14

v podstatě je pravda že tohle nemá řešení, na pozadí fora jsme se s několika lidma bavili asi o tomhle

A) jestli má raddy vždy pravdu
B) jestli je vůbec raddy schopen někdy připustit, že se mýlí
C) když nadává, jestli popisuje skutečný stav, nebo je to nadávka
D) zdali se dokáže někdy omluvit

a přišli jsme na tohle

A1) raddy má vždy pravdu
A2) pokud má pocit že nemá pravdu, je to jen pocit, platí bod A1
A3) i když dokážete že nemá pravdu, jste teoretici platí bod A1
A4) sebevětší profesionál nedokáže nic, protože stále platí bod A1


B1) raddy se nikdy nemýlí
B2) pokud máte pocit že se mýlí, je to jen pocit, platí bod B1
B3) i když dokážete že se mýlí, jste teoretici platí bod B1
B4) sebevětší profesionál nedokáže nic, protože stále platí bod B1

C1) pokud někdy raddy někoho nazve kokotem, tak to není nadávka, je to fakt, ten člověk vypadá jako tyč s koulema
C2) pokud máte pocit že se mýlí, je to jen pocit, platí bod C1
C3) i když dokážete že se mýlí, jste teoretici platí bod C1
C4) sebevětší profesionál nedokáže nic, protože stále platí bod C1

D1) raddy se nikdy neomluví, protože má vždy pravdu a nikdy se nemýlí
D2) pokud máte pocit že se mýlí, je to jen pocit, platí bod D1
D3) i když dokážete že se mýlí, jste teoretici platí bod D1
D4) sebevětší profesionál nedokáže nic, protože stále platí bod D1

a nejvíce nás fascinoval závěr na který jsme přišli
odhalili jsme tě chucku norisi, na tomhle foru se již neschováš

Uživatelský avatar
Kentoya
user
Příspěvky: 6609
Registrován: 10.09.2005, 21:12
Bydliště: Brno

Re: NISTUNE

Příspěvek od Kentoya » 06.07.2009, 15:15

blázen píše:já nechápu proč by nefungovalo nistune s 500hp na 1,8l motoru
a kdo to napsal že to nebude fungovat? já jsem na to zatím nenarazil, tak až mi ten topic najdeš kdo to napsal dej mi vědět, dík

Uživatelský avatar
Kentoya
user
Příspěvky: 6609
Registrován: 10.09.2005, 21:12
Bydliště: Brno

Re: NISTUNE

Příspěvek od Kentoya » 06.07.2009, 15:17

milonovo píše:Teda hoši,tohle je kultura,běžte si občas bouchnout do pyltle,nebo vyhonit ptáka,takovýho testosteronu není ani v pátek večer na vesnický tancovačce :lol: K tý debatě nemám moc co říct,ale Franto,já třeba dělám cejej život v hospodě a do teďka jsem nepochopil,co tam ty vožralý dementi každej den dokola řešej.A ve snu by mě nenapadlo,ty jejich teorie někde aplikovat.Tím nechci říct,že o tom nic nevíš,ale je zbytečný psát něco za někoho,kdo toho sám není schopen,nebo nechce.Pokud je dopředu jasný,že se neshodnete,proč nevystydnete a nevyserete se na to?Oba dva jste tady tomu foru byly přínosem jako málokdo,ale to snad neznamená,že ho teď budete zasírat,když jste se proti tomu předtím tak stavěli.
Co takhle změna adminů?
nemám pocit že zrovna tohle je zasírání, já mám zrovna pocit že se tady řeší hodně důležité věci, pouze názor obou stran je trochu zaslepený, ale výsledek to má, na rozdíl od hospody

Uživatelský avatar
blázen
user
Příspěvky: 12264
Registrován: 19.03.2005, 17:57
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: NISTUNE

Příspěvek od blázen » 06.07.2009, 16:02

Kentoya píše:
blázen píše:já nechápu proč by nefungovalo nistune s 500hp na 1,8l motoru
a kdo to napsal že to nebude fungovat? já jsem na to zatím nenarazil, tak až mi ten topic najdeš kdo to napsal dej mi vědět, dík
pak je celá hádka zbytečná..
superb 2004 1,9tdi chiped.. brzy k prodeji..

na dvoukilo seženu vše,vlastně skoro vše :-k
prodej ND nissan sunny 1,8gti B12
GO motorů CA18DET etc..
kontaktovat:736460675 0-24hod

Uživatelský avatar
milfoi
user
Příspěvky: 163
Registrován: 26.10.2008, 17:56
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: NISTUNE

Příspěvek od milfoi » 06.07.2009, 17:46

......WOLE, NAŠE JEDNOTKY BOHATĚ STAČEJ NA VÝKONY NA KTERÝ SE TADY STEJNĚ NIKDO Z NÁS ANI NEDOSTANE !!! TAK TO UŽ NEŘEŠ !!! JE TO PROSTĚ HOLÁ VYZKOUŠENÁ NEFALŠOVANÁ NEVYMYŠLENÁ REALITA !!!!!KAŽDEJ Z NÁS VÍ ŽE JEDNOTKA JE STARÁ JAKO PRASE A ŽE NENÍ JEDNA Z NEJRYCHLEJŠÍCH, ALE VÝPOČTY POTŘEBNÝ PRO ŘÍZENÍ MOTORU ZVLÁDÁ V NAPROSTÝM KLIDU, TAK PROČ TO TU POŘÁD ŘEŠÍŠ JAKO BLBEJ DOKOLEČKA ?????? !!!

Souhlasím - rychlost záleží hlavně na procesoru a o tom se tady nikdo ani nezmínil. Čip který se vyměnuje (stage1,2) je pamět Eprom ve které je program nahraný. Modernější paměti EEprom jsou elektricky přepisovatelné a ta je pravděpodobně pužita s programátorem v nitsune ale to usuzuji z výše uvedených dat. Takže mi nezbývá než se na tu řídící jednotku podívat v nissanovi.
servis notebooků
http://www.forcomp.cz

Uživatelský avatar
Kentoya
user
Příspěvky: 6609
Registrován: 10.09.2005, 21:12
Bydliště: Brno

Re: NISTUNE

Příspěvek od Kentoya » 06.07.2009, 18:56

blázen píše:
Kentoya píše:
blázen píše:já nechápu proč by nefungovalo nistune s 500hp na 1,8l motoru
a kdo to napsal že to nebude fungovat? já jsem na to zatím nenarazil, tak až mi ten topic najdeš kdo to napsal dej mi vědět, dík
pak je celá hádka zbytečná..
no já to vím od začátku, v podstatě tvrdím od začátku to co tu velkýma písmenama napsal drfting, jen raddy se snaží od začátku hádat, a jakoukoliv pravdu vyvracet a otáčet
začalo to v jiném tématu tímhlejednotka je pomalá a je nesmysl z ní ždímat výkony nad 300 hp

v tomhle threadu jsem to osvětlil ještě jednou a to takhle
jsou to dvě zcela rozdílné věty, ta první tvoje jasně dává najevo že jednotka je pomalá pro výkony nad 300hp a to já jsem nenapsal
já jsem napsal že je jednotka pomalá, což je fakt, sám jsi to porovnal proti fabii htp, a že je nesmysl z ní ždímat výkony nad 300hp

a o tom to celou dobu je, dá se naladit určitě i těch 700 ale prostě je to nesmysl, budeš zadávat hodně konzervativní hodnoty a budeš strašně dlouho vyhlazovat křivku, aby alespon trochu vypadala a auto neskákalo jako koza, ale určitě to nějak jde a auto určitě nějak pojede

a kdybych tak strašně haněl nistune tak o něm neuvažuji na VG motor a potažmo i na CA motor, všude píšu že doladění pomocí nistune je 10x lepší jako chip od horshamu a taky se nikdo nehádá, že pomlouvám horsham

prostě raddy si vzal k srdci bludy a na nich staví vzdušné hádky a hodně lidí je nasraných, že se to hádá a hodně lidí se raddymu směje jak neustoupí ani o milimetr, a určitě se hodně lidí dívá nějak divně na mě, jak to nechám na každém z nich

takže na závěr, já nic neřeším, od začátku si stojím za svým, jen raddy se mi to snaží vyvrátit za každou cenu namísto toho, aby ostatním poradil
a jinak už sem nemám potřebu psát, protože jak koukám, tak se stejně nic nového nikdo nedoví

Uživatelský avatar
Kentoya
user
Příspěvky: 6609
Registrován: 10.09.2005, 21:12
Bydliště: Brno

Re: NISTUNE

Příspěvek od Kentoya » 06.07.2009, 22:29

DRFTing. píše:Jestli můžu ješte napsat svůj nazor na ty vaše hádky, tak mám jednoznačný pocit že se tu hádaš ty Franto a vyvoláváš hádky.Taky jsem se s tebou hádal a vím že ty musíš mít vždycky poslední slovo a poražený nikdy neodejdeš i když zjistíš že pravdu nemáš. :) A to je jednoduchý rozbor tvoji osobní povahy :D Raddy vždy každýmu poradí a vyjde vstříc, alespon takový mám já zkušenosti.Tím nechci říct že ty to neděláš, ale s tebou žádný zkušenosti já nemám.


Jo a jinak NISTUNE už mám na svém místě a vypadá to moc hezky, inteligentně a uhlazeně.Prostě fakt dobrý.

Ted už se jen naučit upravovat mapy a celý to tak nějak nasát do hlavy.
netvrdím že rád prohraji cokoliv a že nemusím mít poslední slovo, jsem ješitnej jako každej druhej, ale podívej se zpět do hádek, kromě jednoho ze čtyř témat začal raddy, když jsem se přepsal nebo napsal chybu nebo špatně přečetl, vždy jsem se omluvil, navíc nemám pocit že zde plácám nesmysly narozdíl od druhých (tím zrovna nemyslím raddyho), a jinak souhlasím s tím že se raddy snaží všem pomoci, ale upřímně a nezaujatě si přečti všechny hádka a uvidíš že abeceda kterou jsem napsal je pravdivá, raddy má vždy pravdu, nikdy se nemýlí, nepřizná chybu, co přečte si vyloží po svém a atakuje, a sebevětší profík (tím nemyslím zrovna sebe) je trouba, at to byli ladiči u vmileho, tak u mě, dokonce i taboa, který má neskutečně praktických zkušeností několikrát přesvědčoval, že to ví lépe, a promin a věř mi že je to hodně lidem taková samolibá nafoukanost do nebe volající, a věř mi, že kdyby dokázal přiznat že nemá pravdu, nebo že se jen mýlí, či by se jen omluvil, že nepochopil co jsem napsal, dávno bych se s ním nehádal, přesně takovouhle kokotskou povahu měl můj tchán, a ten dokázal tvrdit že autobus jede např 10.20 a i když jsi mu donesl jízdní řád a na něm bylo 10.24, tak měl stejně pravdu, a přesně takhle se chová raddy, netvrdím že mé chování není vůči němu obdobné, ale rozdíl jen v tom že dokážu jakkoliv cuknout když udělám chybu a omluvím se a nenadávám do kokotů a nevyhrožuji první

opakuji samolibý nafoukaný nejchytřejší geroj, kterému chybí jediné a to sežrat vlastní hovno, jinak si jeho vědomostí vážím a uznávám že ladění jednotek rozumí víc než já, ale neumí se ani trošičku chovat

howgh

Uživatelský avatar
Kentoya
user
Příspěvky: 6609
Registrován: 10.09.2005, 21:12
Bydliště: Brno

Re: NISTUNE

Příspěvek od Kentoya » 06.07.2009, 22:55

klidně at píšou, mě nevadí, je mi jasné že se najdou takoví co jim bude mé psaní vadit
a co místo zad? ramena zepředu? :D

Uživatelský avatar
Kentoya
user
Příspěvky: 6609
Registrován: 10.09.2005, 21:12
Bydliště: Brno

Re: NISTUNE

Příspěvek od Kentoya » 06.07.2009, 23:10

máš tam jen malej problém píšeš kdo vyvolává hádky a kdo píše kraviny, to jsou dvě celkem rozdílné věci, navíc jak chceš po lidech z fora, kteří poprvé nyní slyší něco o lazení aby poznali kdo kecá kraviny, kdybych se neznal s profíkama, tak bych raddymu věřil vše a poslal eva do řitě kdykoliv se s ním raddy hádal, a sám si můžeš všimnout že se spíše přikláním k evovi který je taky častokrát nafouknutý až za roh (má své ego a svou ješitnost)
a když už by jsi to chtěl rozšířit na to kdo píše kraviny, tak by jsi to měl šířit i na to, kdo z nás dvou je neústupný, potom by teprve to hlasování mohlo mít nějakou vypovídající hodnotu, a k těm kravinám, zase by se to mělo rozdělit nejen na ecu, ale i na ostatní kraviny, je toho hodně, takže to hlasování bude stejně asi málo vypovídající, a určitě se najde hodně lidí, kteří nadají prst ani jednomu, aby si ani jednoho nerozhádali

ale v klidu, to bylo jen pro zamyšlení

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 308 hostů